مجید فراهانی رئیس شورای مرکزی

روحانی با مردم سخن بگوید

۱۵ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۹ کد : ۱۳۷ اخبار مهم
امروز اینکه سؤال از رئیس جمهوری قانونی هست یا نیست، در درجه دوم اهمیت قرار دارد. آنچه اهمیت دارد، این است که رئیس جمهوری با مردم سخن بگوید. سؤال از رئیس جمهوری و وزرا حق نمایندگان است و نمی‌توان پرسید چرا نماینده یا نمایندگانی تشخیص داده‌اند
روحانی با مردم سخن بگوید

امروز اینکه سؤال از رئیس جمهوری قانونی هست یا نیست، در درجه دوم اهمیت قرار دارد. آنچه اهمیت دارد، این است که رئیس جمهوری با مردم سخن بگوید. سؤال از رئیس جمهوری و وزرا حق نمایندگان است و نمی‌توان پرسید چرا نماینده یا نمایندگانی تشخیص داده‌اند از رئیس جمهوری یا سایر اعضای دولت سؤال کنند. در تاریخ اسلام هم آمده است که وقتی از حضرت علی (ع) پرسشی مطرح می‌شد یا نکات دیگری، ایشان بدون هیچ ملاحظه‌ای پاسخ مخاطبان خود را می‌دادند. از این رو، نه تنها سؤال از رئیس جمهوری را فاقد عیب و ایراد می‌دانم، بالاتر از آن معتقدم سؤال کنندگان نمی‌توانند مدعی شوند که چرا نمایندگان تهران سؤال از رئیس جمهوری را امضا نکرده‌اند. زیرا همان طور که آنان حق دارند سؤال کنند، اینان هم حق دارند تصمیم دیگری بگیرند. این موضوعات مسأله فرعی سؤال از رئیس جمهوری است، زیرا مسأله اصلی فراهم کردن فرصتی برای رئیس جمهوری جهت گفت‌وگو با مردم در پیشگاه مردم و در خانه مردم است. انتظار می‌رود رئیس جمهوری در این فرصت نه تنها درباره موانع پیش رو، اختیارات رئیس جمهوری و دلایل ایجاد چنین وضعیتی برای کشور با مردم سخن بگویند، بلکه انتظار می‌رود برنامه‌ها و راهکارهای خود برای مدیریت این شرایط را نیز با مردم درمیان بگذارند.
از این رو معتقدم رئیس جمهوری باید هرچه زودتر در مجلس حاضر شوند، زیرا این حضور و صحبت با مردم، می‌تواند بار دیگر آرامش را به میان مردم بازگرداند. پیش‌بینی من به عنوان یک فعال سیاسی این است که رئیس جمهوری برخی از حقایق را برای مردم بازگو خواهد کرد و به موانع پیش رو و دلایل بروز چنین اتفاقاتی در کشور اشاره خواهد کرد. اما امیدوارم این مسائل در حد حرف باقی نماند و با تغییر تیم اقتصادی رئیس جمهوری و ارائه برنامه مشخص شاهد برون رفت از وضعیت فعلی باشیم.

 

کلید واژه ها: مجید فراهانی رئیس جمهور