عیسی چمبر در گفت و گو با حزب ندای ایرانیان:

قوه قضائیه مستقل می توانست به آرامش فضا کمک کند

۰۲ آذر ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۴ کد : ۴۹۱ اخبار مهم مقالات و یادداشت ها
عیسی چمبر عضو ندای ایرانیان گفت: بخش از معترضین نماینده ای در نظام سیاسی ندارند و این یک آسیب جدی است. دولت در کلان و احزاب این مهم را باید به عنوان یک آسیب شناسایی کنند و آن را مورد حل و فصل قرار دهند. شاید بخشی از احزاب بتوانند با معترضین گفت و گو کنند.
قوه قضائیه مستقل می توانست به آرامش فضا کمک کند

ندای ایرانیان عیسی چمبرفعال سیاسی وعضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان درباره ریشه چالش های جامعه و ارتباط آن با وضعیت معیشت و اقتصاد و وعده های دولت ابراهیم رئیسی به پایگاه خبری حزب ندای ایرانیان گفت: در رابطه با دلیل و ریشه اعتراضات جامعه باید پیمایشی صورت گیرد و نمی توان همین طور به حدس و گمان نسبت به ریشه وقایع اخیر پرداخت اما بدیهی است وقتی شرایط اقتصادی در ۱۰ سال گذشته به گونه ای پیش رفت که رشد اقتصادی منفی داشتیم و حداقل در چهار سال گذشته نرخ تورم بالا بوده است، قائدتا باید نارضایتی در حوزه های مختلف طی سالهای اخیر شکل گرفته باشد. کما اینکه شاهد هستیم این شرایط به وجود آمده است.

وی ادامه داد: اما این مسئله که تا چه اندازه مشکلات اقتصادی و معیشتی منجر به اعتراضات در دو ماه اخیر تا کنون شد، نیاز به پیمایش دقیق دارد و متخصصین باید در این ارتباط نظر دهند.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با اشاره به اینکه مهم ترین آسیبی که در فضای سیاسی کشور وجود دارد عدم جدی گرفتن احزاب از سوی حاکمیت است، تصریح کرد: اکنون بخش زیادی از معترضین نماینده ای در نظام سیاسی ندارند و این یک آسیب جدی است. دولت در کلان و احزاب این مهم را باید به عنوان یک آسیب جدی شناسایی کنند و آن را مورد حل و فصل قرار دهند. شاید بخشی از احزاب بتوانند با معترضین گفت و گو کنند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه اعتراضات باید مورد پذیرش قرارگیرد، تاکید کرد: تحقیر معترضین اوضاع را بدتر خواهد کرد. چنانچه اعتراضات به رسمیت شناخته نشود و افراد احساس کنند صدایشان همچنان شنیده نشده است. حتی اگر امروز که صدایشان بلندتر از هر روز است، شنیده نشود و یا دیده نشوند احتمالاً در آینده باز شاهد صدای بلند ترآنان خواهیم بود. در این صورت و چنین شرایطی شاید به نفع منفعیت منافع ملی نباشد.

چمبر درپایان گفت: تا حدی که امکان دارد باید به مطالبات جامعه پاسخ داده شود. حتی در مواردی که قرار بود از دو ماه گذشته شفاف سازی نسبت به آن صورت بگیرد مواردی مبنی بر شفافیت سازی مثل برگزاری دادگاها تا فرد مقصر با یک تشریفات قانونی اتهامش را بپذیرد و یا وکیل داشته باشد. به نظر شاید مهم ترین چیزی که می توانست به آرامش فضا کمک کند قوه قضائیه شفاف، مستقل و مقتدراست.

 
 
 
 
 

کلید واژه ها: ندای ایرانیان گفت و گو احزاب