هشدار حزب ندای ایرانیان نسبت به عادی پنداری مرگ هم‌وطنان / حکمرانی کرونایی دچار بحران ناکارآمدی شده است / دیگر با توصیه و نصیحت امکان کنترل ابتلا و مرگ‌ومیر وجود ندارد

۱۰ آبان ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۴ کد : ۳۸۲ تیتر یک اخبار مهم مواضع و بیانیه‌ها
اقدامات ماه‌های اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا اگر مفید و اثرگذار بود، بدون شک امروز به آمار ۴۰۰ فوتی در روز نمی‌رسیدیم و هر روز رکورد جدیدی را در فوتی‌ها و بیماران وخیم ثبت نمی‌کردیم. حکمرانی کرونایی در اثر بی‌خیالی ملی همگان و در رأس آن مدیران اجرایی کشور دچار بحران ناکارآمدی شده و دیگر با توصیه و نصیحت امکان کنترل ابتلا و مرگ‌ومیر وجود ندارد.
هشدار حزب ندای ایرانیان نسبت به عادی پنداری مرگ هم‌وطنان / حکمرانی کرونایی دچار بحران ناکارآمدی شده است / دیگر با توصیه و نصیحت امکان کنترل ابتلا و مرگ‌ومیر وجود ندارد

جلسه شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان به ریاست دکتر صادق خرازی دبیر کل حزب و با حضور فراهانی رئیس شورای مرکزی و اعضای شورای سیاست‌گذاری به‌صورت مجازی برگزار شد. مرور اخبار مهم هفته گذشته و بحث و بررسی پیرامون «بحران کرونا»، «آسیب‌شناسی خصوصی‌سازی در ایران» و «بررسی روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا» از جمله موارد بررسی‌شده در جلسه شورای سیاست‌گذاری بود.

در ابتدای این جلسه «بحران کرونا» مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اعضای شورای سیاست‌گذاری تأکید کردند آمار مرگ و میر میان مردم و کادر درمان در کشور به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست و برای بهبود روند مدیریت بحران در پاییز و زمستان باید چاره‌اندیشی جدی شود. سیاست‌های کلان مقابله با کرونا باید اصلاح و بهبود یابد. محدودیت‌های اعمال‌شده در عمل هیچ کمکی به کاهش ارتباطات و قطع زنجیره انتقال ویروس نکرده است. اقدامات ماه‌های اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا اگر مفید و اثرگذار بود، بدون شک امروز به آمار ۴۰۰ فوتی در روز نمی‌رسیدیم و هر روز رکورد جدیدی را در فوتی‌ها و بیماران وخیم ثبت نمی‌کردیم. حکمرانی کرونایی در اثر بی‌خیالی ملی همگان و در رأس آن مدیران اجرایی کشور دچار بحران ناکارآمدی شده و دیگر با توصیه و نصیحت امکان کنترل ابتلاء و مرگ‌ومیر وجود ندارد. عادی پنداری مرگ و میر روزانه چند صد هم‌وطن، بحرانی عمیق است که حزب ندای ایرانیان نسبت به عواقب اجتماعی و روانی آن هشدار جدی می‌دهد.

در ادامه این جلسه «آسیب‌شناسی خصوصی‌سازی در ایران» توسط کمیسیون اقتصاد و توسعه حزب در دستور قرار گرفت. اعضای کمیسیون اقتصاد و توسعه به ارائه گزارش خود در خصوص دلایل انحراف خصوصی‌سازی در ایران و اصلاح فرآیند اجرایی خصوصی‌سازی در ایران پرداختند. اعضای شورای سیاست‌گذاری ضمن هشدار نسبت شکست پروژه خصوصی‌سازی طی سال‌های اخیر، تأکید کردند بهبود خصوصی‌سازی نیازمند سیاست‌گذاری مناسب، بازنگری و اصلاح در مسیر و روندهاست. هدف از خصوصی‌سازی چابک سازی بخش دولتی، رونق تولید، رشد و توسعه واحد‌های تولیدی واگذارشده، اشتغال پایدار و بهبود معیشت کارگران، افزایش کارایی، بهره‌وری، بازدهی و سودآوری بنگاه اقتصادی است، اما خروجی روند اشتباه فعلی خصوصی‌سازی در ایران به ضرر اقتصاد، کارگران، منافع ملی و مردم بوده و عموماً نتیجه‌ای جز توزیع رانت و تاراج سرمایه‌های ملی برجا نگذاشته است.

در انتهای این جلسه موضوع «بررسی روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا» در دستور قرار گرفت. دکتر خرازی دبیر کل حزب ندای ایرانیان تأکید کرد امروز تحول عظیمی در آمریکا در حال شکل‌گیری است و نفرت از ترامپ به یک امر اجتماعی و عمومی تبدیل شده است و جامعه مدنی به دنبال وقوع اتفاق خاصی است. ترامپ با پیروزی در انتخابات فاصله پیدا کرده است اما باید صبر کنیم و ببینیم چه می‌شود؟ در عرصه سیاست وقوع هر اتفاقی ممکن است. با پیروزی احتمالی بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، ژئوپولتیک منطقه، ژئوپولتیک خاورمیانه، ژئوپولتیک اسلامی و ژئوپولتیک عربی دچار تحولات عظیمی خواهد شد. معتقدم شاید پس از پیروزی بایدن در انتخابات، گشایش‌های محدودی ایجاد شود، ولی به معنی بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی ایران نخواهد بود. ما نیازمند اصلاح و بازنگری جدی در سیاست‌های داخلی و خارجی خودمان هستیم تا بتوانیم وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه را بهبود بخشیم.

 

کلید واژه ها: حزب ندای ایرانیان ویروس کرونا کرونا ستاد ملی مبارزه با کرونا حکمرانی وزارت بهداشت سید محمد صادق خرازی مجید فراهانی آمریکا